FIA KARTING EUROPEAN CHAMPIONSHIP 18.-21.5.2023 TRINEC

27/5/2023

Gomez (BRA), Bondarev (UKR) a Barry-Berg (NOR) vítězí v České republice !!!

Závody FIA Karting Championship poprvé pořádané na okruhu STEEL RING - Motorsport pro každého v Třinci v České republice přinesly nádherné souboje před publikem, které uchvátila velkolepá a napínavá show. Vítězi víkendu byli Gabriel Gomez (ITA) v kategorii OK, Oleksandr Bondarev (UKR) v OK-Junior a Marius Barry-Berg (NOR) v Akademy TROPHY.
Čeští organizátoři nešetřili úsilím a kvalitou organizace uchvátili jezdce, týmy, účastníky a funkcionáře druhého kola FIA Karting European Championship - OK & Junior a prvního kola FIA Karting Academy Trophy, včetně prezidenta FIA Karting Akbara Ebrahima a viceprezidenta Johna Ryana.

Dráha Steel Ring dlouhá 1223 metrů se svým technickým a kopcovitým profilem byla velkou výzvou pro jezdce i techniky, zejména v proměnlivých podmínkách.

BARRY-BERG SE UJÍMÁ VEDENÍ V ACADEMY TROPHY

Identické motokáry Exprit/Vortex dodávané OTK Group a jejich pneumatiky Vega se osvědčily při tréninku a pozorování talentů ve FIA ​​Karting Academy Trophy. Nor Marius Barry-Berg byl lídrem této kategorie již od kvalifikace a zůstal v čele průběžného pořadí navzdory čtvrtému místu v Super Heat. Ve finále musel čelit těžkým soubojům s australanem Maxem Waltonem, který byl ve vedení tři kola i se španělem Hugem Martim, který mu to v závěru závodu vůbec neusnadnil.
Lehký déšť způsobil, že trať v polovině závodu klouzala. Barry-Berg skončil o 5 desetin před Martim, následovaný Waltonem. Francouzská jezdkyně Lisa Billard předvedla vynikající jízdu a posunula se na čtvrté místo před japonského jezdce Ruytara Sakaie. Markas Silkunas (LTU) byl sedmý, Klara Kowalczyk (POL), jezdkyně reprezentující Komisi FIA Women in Motorsport, osmá.

BONDAREV UDĚLAL V KATEGORII OK-JUNIOR SILNÝ DOJEM

Oleksandr Bondarev (UKR-KR/IAME/Vega) byl v kategorii juniorů neporazitelný. Na začátku finále byl považován za favorita a dostál svému postavení tím, že vedl od začátku do konce navzdory útokům Lewise Wherrella (GBR-Exprit/TM Kart/Vega) v posledních kolech. V cíli je dělily necelé dvě desetiny. Třetí pozici obsadil Zac Drummond (GBR-Parolin/TM Kart/Vega) před Thibautaem Ramaekersem (BEL-KR/IAME/Vega). První pětku doplnil Dries van Langendonck (BEL-Exprit/TM Kart/Vega) před zlepšujícím se jezdcem Jackem Iliffem (USA-Parolin/TM Kart/Vega). Kit Belosky (GBR-Birel ART/TM Kart/Vega) získal 10 pozic a skončil 11. před Andym Consanim (FRA-Parolin/TM Kart/Vega), který se posunul o 13 míst nahoru.

Ramaekers a Bondarev postoupili o sedm míst ve FIA ​​International Karting Ranking (IKR) na druhé a třetí místo ze všech kategorií. Bondarev si udržel své první místo v OK-Junior, zatímco Wherrell se posunul o tři místa na místo druhé.

KATEGORIE OK: DLOUHO OČEKÁVANÉ VÍTĚZSTVÍ GOMEZE

Gabriel Gomez (ITA-CRG/IAME/MG), který nedokázal zvítězit v prvním kole FIA ​​Karting European Championship - OK ve Valencii, ovládl finále v Třinci, když zvítězil o téměř 4,5" nad svým hlavním rivalem Rene Lammersem (NLD -Parolin/TM Kart/MG). Sebastiano Pavan (ITA-Tony Kart/Vortex/MG) obsadil třetí místo na stupních vítězů poté, co byl Alex Powell (JAM-KR/IAME/MG) penalizován kvůli nesportovnímu předjetí. Ean Eyckmans (BEL-Tony Kart/Vortex/MG) skončil pátý před Fionnem Mc Laughlinem (IRL-KR/IAME/MG) a Keanem Nakamurou-Bertou (GBR-KR/IAME/MG).

Nathaniel Tye (GBR-Sodi/TM Kart/MG) odstartoval dobře, ale nedosáhl úspěchu, ve který doufal, skončil 11. Největšího zlepšení ve finále dosáhl Shimo Zhang (HKG-KR/IAME/MG), který se posunul o 18 míst na 13. místo. Vítěz z Valencie, Joe Turney (GBR-KR/IAME/MG) skončil patnáctý po penalizaci za přední nárazník.

Lammers se stává nejvýše umístěným OK jezdcem v FIA International Karting Ranking (IKR) se svým 12. místem ze všech kategorií, což je zlepšení o 12 míst. Vede kategorii OK před Stolcermanisem a Davidem Waltherem (DNK).